Menu

Na našem e-shopu máte nově možnost zakoupit produkty Dogtrace.

V případě, že budete potřebovat poradit s výběrem vhodného elektronického obojku(d-control), obojku proti nežádoucímu štěkání(d-mute) či s výběrem neviditelného plotu(d-fence), kontaktujte nás. Rádi Vám s výběrem pomůžeme:)

Elektronické obojky proti štěkání D-mute


Elektronický obojek proti nežádoucímu štěkání je bezpečný a efektivní prostředek, který pomůže eliminovat nadměrné nebo bezdůvodné štěkání vašeho psa. Elektronický obojek proti štěkání představuje jednoduché řešení v případech, kdy váš pes reaguje štěkotem na sebemenší podnět, nebo dokonce štěká celý den po vašem odchodu do zaměstnání, a obtěžuje tak své okolí.

Obojek je aktivován pouze vibracemi hlasivek psa, který nosí obojek na krku, tento systém tak zabraňuje riziku falešného spuštění vyvolaného štěkotem jiného psa. Citlivost reakce obojku na vibrace a režim stimulace je možné snadno nastavit. Obojek disponuje celkem pěti volitelnými režimy pro korekci štěkání, lze si vybrat mezi akustickým signálem, třemi úrovněmi stimulačních impulsů a režimem stimulace se vzrůstající intenzitou v pěti stupních. Přijímač je velmi snadno použitelný, kompaktní a vodotěsný.

Princip činnosti:

 • Zařízení s vloženými bateriemi je v pohotovostním  nebo aktivním režimu.
 • V pohotovostním režimu zařízení čeká na akustický projev psa, neboli vibraci hlasivek.
 • Při prvním zaštěkání vydá přijímač akustický signál nebo akustický signál se stimulačním impulsem, což závisí na zvoleném režimu.
 • Pokračuje-li pes ve štěkání, zařízení opět vydá akustický signál nebo akustický signál se stimulačním impulsem.
 • Tento signál vydá obojek maximálně 5x a poté se tento proces automaticky zastaví.
 • Po delší odmlce psa (10-15 sekund) se systém opět přepne do pohotovostního režimu, t.j. další zaštěkání bude provázeno akustickým signálem nebo akustickým signálem se stimulačním impulsem.
 • Jakmile si pes na funkci obojku zvykne a přestává štěkat po akustickém signálu je možno přepnout do režimu 1. (pokud opět začne štěkat, krátká změna režimu mu funkci obojku připomene).
 • Pátý režim s pěti vzrůstajícími úrovněmi v zásadě kopíruje funkci všech předchozích režimů. Po aktivaci následuje akustický a nízký stimulační impuls, v případě že psa neodradí a ten dále štěká, následuje další akustický a vyšší stimulační impuls, takto se proces opakuje až do nejvyššího stimulačního impulsu. Pátým impulsem tento režim končí i v případě, že pes stále štěká, z bezpečnostních důvodů se impulsy odmlčí na 15 sekund a následně opět přechází do pohotovostního režimu. Při další aktivaci se opět opakuje proces od nejnižšího impulsu, v případě že pes přestane štěkat, přechází obojek do pohotovostního režimu. Pozor: čtvrtý a pátý stimulační impuls u 5. vzrůstajícího režimu je silnější než u režimu 4 (vysoká úroveň).

 

Výcvikové obojky D-control

Elektronický výcvikový obojek d-control, který se skládá z vysílače a přijímače, je spolehlivý, efektivní a bezpečný prostředek pro výcvik vašeho psa. Výcvikový obojek d-control vám umožňuje provádět korekce nežádoucího chování ve správný čas s ohledem na aktuální situaci a temperament vašeho psa pro maximální efektivitu tréninku. Odstraňování nežádoucího chování je však pouze malá část toho, čeho můžete s elektronickým výcvikovým obojkem při tréninku dosáhnout.

D-control je také velmi účinný nástroj pro upevňování a posilování žádoucího chování. Výcvikový obojek je tak vhodný jak pro majitele, kteří mají problémy s přivoláním a chtějí mít jistotu, že jim jejich pes při společných vycházkách neuteče za zvěří, tak i pro majitele, kteří se zabývají sportovní nebo loveckou kynologií a výcvikový obojek používají jako nástroj pro posilování konkrétních povelů a cviků ve všech odvětvích kynologie. Vhodný i pro výcvik hluchých psů.

 

Kritéria výběru výcvikového obojku

 • dosah obojku - d-control je k dostání v různých variantách s maximálním dosahem od 200 do 1600 m.
 • funkce obojku - každý typ disponuje různými kombinacemi funkcí: stimulační impuls, booster, akustický signál, světlo a vibrace.

 

Neviditelné ploty D-fence


Elektronický neviditelný plot d-fence je moderní vysoce efektivní systém umožňující jednoduše a rychle vymezit hranice prostoru, ve kterém se může váš pes svobodně pohybovat. Tento systém nabízí ideální řešení v případech, kdy váš pes nerespektuje stávající plot a neustále utíká z vašeho pozemku, nebo pokud potřebujete ohraničit oblasti uvnitř vašeho pozemku a nechcete, aby do nich měl váš pes přístup, například dětské pískoviště, zahradní bazén, okrasné záhony atd. Celé zařízení lze také velice snadno nainstalovat i v místech, kde klasický plot není možné použít.

Díky elektronickému  neviditelnému plotu se tak váš pes velmi rychle naučí respektovat hranice definovaného prostoru a bude se svobodně pohybovat pouze v místech, kde mu nehrozí žádné nebezpečí.

 

Kritéria výběru neviditelného plotu d-fence:

 • délka instalace (obvod plochy) -  neviditelný plot je ve variantách s délkou instalace až do 1200 a 2200 m.  
 • velikost psa - výcvikové obojky jsou vhodné pro všechna plemena, jelikož je zde vždy možnost navolit si velikost stimulačního impulsu.
 • přijímače jsou vodotěsné